DEMİRDÖKÜM KALİSTO KOMBİ HATA (ARIZA KODLARI
  • 14 May 2023
  • Admin
  • 0
  • 569
  • Okuma Süresi:13 Dakika

DEMİRDÖMKÜM KALİSTO ARIZA DURUMUNDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER


Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları Kombi F1 Arızası: Aşırı ısınma emniyet termostat arızası:
Çözüm: Kalisto kombi ekranında beliren bu hata kodunda kombide aşırı ısınma olduğu anlamına gelir. Limit termostatının devreye girerek cihazı devre dışı bıraktığını yani korumaya aldığı anlamına gelir.

Bu arıza durumda cihazınızı birkaç kez resetleyin. Arıza halen devam ediyor ise  kalorifer vanalarını kontrol edin. Vanalar açık olmalıdır. Arıza giderilmedi ise size en yakın YETKİLİ servisten  yardım almanızı tavsiye ederiz. Bu arıza birçok nedene bağlıdır.

Ana eşanjör  tıkanıklığında, tesisatın tıkalı olmasından, kalorifer filtresi tıkandığından, üç yollu vananın arızalı olmasından  veya devir daim pompasının arızalı olmasından kaynaklanabilmektedir.

. Bu gibi arızalar için size YETKİLİ  Servis uzmanımızdan yardım almanızı önerebiliriz.


Demirdöküm Kalisto Kombi F2 Arızası: Kullanım suyu sensör arızası:
Çözüm: Demirdöküm Kalisto kombide meydana gelen bu arıza kodunda sıcak su kullanamazsınız . Kullanım suyu sensöründe (ntc) sensörde sorun var anlamına gelir. Sensör kablolarında kopuk, yada devre durumlarında veya bakır borularda nemlenme yada oksitlenme olduğunda da bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi arızalar için size YETKİLİ  Servis uzmanımızdan yardım almanızı önerebiliriz.

 

Demirdöküm Kalisto Kombi F3 Arızası: Tesisat suyu sensör arızası:
Çözüm: Bu arıza kodu kalorifer suyu sensöründe bir sorun olduğu anlamına gelir.  Kalorifer sensörü (ntc) de sorun olabilir, ntc kablolarında kopuklu, kısa devre durumlarında, veya bakır borularda nemlenme veya oksitlenme durumlarında da bu sorun yaşanabilir. Bu gibi arızalar için size YETKİLİ  Servis uzmanımızdan yardım almanızı önerebiliriz.

 

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları :

Demirdöküm Kalisto Kombi F4 Arızası: İyonizasyon-ateşleme hatası:
Çözüm: Kalisto kombilerde sıklıkla karşılaşılan arızalardan biridir. Ateşleme sisteminde sorun olduğu veya gaz yokluğu sorunu olarak da adlandırılabiliriz.

Bu hata kodu ile karşılaştığınız zaman öncelikle konutunuzda gaz olduğundan emin olmak adına gaz vanalarınızı kontrol edin. Ocağınızı ocağınızı çalıştırmayı deneyin. konutunuzda  gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden yardım talep edin. Konutunuzda doğalgaz var ise kombinizi resetleyin. Birkaç kez resetleme işleminden sonra da sorun düzelmez ise servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi arıza durumlarında; iyonizasyon  elektrodunda, anakartta veya gaz valfinde sorun olabilmektedir.

Hata devam etmekteyse sizlere  Bu gibi arızalar için size YETKİLİ  Servis uzmanımızdan yardım almanızı önerebiliriz.

 

 


Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları

Demirdöküm Kalisto Kombi F5 Arızası: Atık gaz sensör hatası:
Çözüm: Bu arıza durumunda Kalisto model kombinin türü önemlidir. Kalisto bacalı kombilerde F5 Arızasının sebepleri: bacanın tıkalı olması, çekmemesi veya baca sensöründe arıza olması anlamına gelir

. Kalisto hermetik kombilerde ise  F5 Arızasının muhtemel sebepleri: elektronik kart, fan veya prosestat gibi parçalarda sorun olması anlamına gelir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır.

Bu gibi arızalar için size YETKİLİ  Servis uzmanımızdan yardım almanızı önerebiliriz.

 

Demirdöküm Kalisto Kombi F6 Arızası: Dış hava sensör bağlantı sorunu:
Çözüm: Dış hava sensörü dış ortama takılarak dış ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştıran bir parçadır. Her kombide yer almaz. Kombide dış hava sensörü varsa eğer bağlantısında sorun var demektir. Kombide dış hava sensörü yoksa ve olmamasına karşın bu hata var ise bu durumda elektrik sisteminde bir sorun var demektir. sizlere  Bu gibi arızalar için size YETKİLİ  Servis uzmanımızdan yardım almanızı önerebiliriz.

 

Demirdöküm Kalisto Kombi F7 Arızası: Tesisat su basıncı hatası:
Çözüm: Kalisto kombinin tesisat su basıncının düşük veya yüksek olduğunu belirten hata kodudur. Panelin solunda yer alan bar göstergesine bakın bu sayede basıncın düşük veya yüksek olduğunu anlayabilir bu duruma göre bir uygulama yapabilirsiniz.

Kalisto kombi basıncını yükseltmek doldurma musluğunu sola çevirerek açmalısınız. Açtığınız zaman basınç değeri yükselecektir ve 1,5 değerine gelecektir. Bu değer ideal su basınç konumudur.

Bu değere kadar su basın ve doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Bu uygulama sonrasında sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise resetleme işlemi yapın. Sorun yine de düzelmezse veya işlemi yapamadıysanız eğer mutlaka Servisi yardımı alın. Problemin muhtemel bie sebebi basınç siviç arızası olabilir.

Hata devam etmekteyse sizlere  Bu gibi arızalar için size YETKİLİ  Servis uzmanımızdan yardım almanızı önerebiliriz.

 

Kalisto kombi basıncını düşürmek için kombiye en yakın radyatörün havasını alın. Hava alma bölümü açın ve su alın. Su aldıkça bir yandan da bar göstergesini takip edin. Basınç 1 ile 2 barın ortasını gösterdiğinde işlemi sonlandırın. Bu şekilde fazla olan basıncı düşürmüş olacaksınız.

Açıklama: https://zabitogluteknik.com/wp-content/uploads/2017/06/dd.-kalisto-panel-300x169.jpg

OC Arızası: Dış hava sensörünün devreye girdiğini gösterir. Bu bir arıza durumu olmamaktadır. Bilgilendirmedir.

CC Arızası: Dış hava sensörünün devrede olmadığını gösterir. Bu bir arıza durumu olmamaktadır. Kombi enerjisi kesilip yeniden verildiğinde bu uyarı kodu ekranda belirir. Bir süre sonrasında silinecektir.

 

Not: : Demirdöküm Kalisto model kombilerin kendi içinde bacalı ve hermetik çeşitleri bulunmaktadır. Kalisto Bacalı kombi modelleri: BK D 220 – BK D 224 – BK D 230 dur. Kalisto Hermetik kombi modelleri: HK D 220 – HK D 224 – HK D 230 dur. Aşağıda sunacağımız bilgiler bu iki çeşit kombi arıza kodlarını kapsamaktadır. 

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları siz değerli müşterilerimize bilgilendirme amaçlı yardım edebilmek için verilmiştir. Lütfen kombi arızalarınızda işi bilen MYK belgeli (Ulusal Mesleki Yeterlilik Belgesi ) uzman kişilere emanet ediniz , önce can güvenliği gelmektedir yanlış yapılacak bir işlem can ve mal güvenliğinizi tehlikeye sokabilir işinizi şansa bırakmayınız!!!

 Değerli tüketiciler Hizmet verdiğimiz semtler aşağıda sıralanmıştır.

Bizlere ACİL durumlarınızda 7/24 ulaşabilirsiniz 0532 475 54 98.

 

Sancaktepe Kombi Servisi

Sarıgazi Kombi Servisi
Samandıra Kombi Servisi,

Yenidoğan Kombi Servisi


Çekmeköy Kombi Servisi

Alemdağ Kombi Sevisi

Taşdelen Kombi Servisi


Ümraniye Kombi Servisi

Şerifali Kombi Servisi


Ataşehir Kombi Servisi

Kayışdağı Kombi Servisi

İçerenköy Kombi Servisi


Kadıköy Kombi Servisi

Suadiye Kombi Servisi

Caddebostan Kombi Servisi

Bostancı Kombi Servisi

Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
4 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5

Bir Yorum Bırak